Horeca Awards

2017

Nominalizari 2017



Listele cu nominalizari sunt orientative. Votantii pot mentiona in buletinele de vot si alte locatii Horeca.

1. Cel mai bun restaurant cu specific romanesc traditional

Categorie: Restaurantele traditionale romanesti.

Burebista Casa Romaneasca Locanta Jaristea Vatra

Cabana Vanatorilor Coliba Haiducilor Horezu Pub Vatra Neamului

Caru Cu Bere Crama Domneasca La Mama  
Casa Doina Hanul Berarilor La Placinte  
Casa Jienilor Hanu' Lui Manuc Restaurant Voievodal  
Casa Oprescu Hanu Ancutei Sergiana Brasov  



2. Cel mai bun restaurant cu specific romanesc modern

Categorie: Restaurantele traditionale romanesti moderne.

City Grill Crama Ancuta Mahala Restaurant Restaurant Kuib Sinaia
Cocosul Rosu Lacrimi Si Sfinti Pescarus Zexe Zahana



3. Cel mai bun restaurant cu specific strain – segmentul mediu

Categorie: Restaurantele cu specific etnic sau international casual.

Ancora Grano Mica Elvetie Trattoria Buongiorno
Bacaro Hard Rock Cafe Osteria Gioia Trattoria Il Calcio
Beraria H Il Villagio Piccolo Mondo Trattoria Verdi
Chef's Experience Kanpai Social 1 Trickshot
Fratellini Kunnai Stadio Voila
Frudisiac La Finca Alioli Taverna La Zavat Vu's Rooftop Restaurant
Gargantua Magellan's Taverna Sarbului Yoshi


4. Cel mai bun restaurant cu specific strain – segmentul premium

Categorie: Restaurantele cu specific etnic sau international de inalta tinuta.

Aqua Fior Di Poesia Le Bistrot Francais The Artist
Casa Di David Il Locale Loft Uanderful
Casa Hrisicos Isoletta Ristorante Il Calcio Uptown
Baracca Joseph By Joseph Hadad Studio 80 Veranda Casa Frumoasa
Diplomat La Cantine Du Nicolai Tapo  


5. Cel mai bun restaurant Steakhouse / Burger

Categorie: Cel mai bun restaurant specializat Steakhouse / Burger.

Argentine Steak&Sushi Osho South Burger Vivo Fusion Food Bar
Buffalo Baz Red Angus Steakhouse Switch.Eat Za Lokal
Burger House Cluj Royal Steak Tudor Gourmet Burgers Zvetto Burger Bar
Nabu Simbio Vacamuu  


6. Cel mai bun restaurant de hotel

Categorie: Restaurantele care functioneaza in structuri hoteliere.

Avalon - Sheraton Hotel Cuccina - JW Marriott Bucharest Grand Hotel Modigliani - Intercontinental Roberto's - Athénée Palace Hilton Bucharest Hotel
Barbizon Steak House - Pullman Hotels La Veranda - Crowne Plaza Panoramic - Hotel Unirea Iasi Sharkia - Radisson Blu Hotel
Benihana - Sheraton Hotel L'Atelier - L'art Culinaire - Epoque Hotel Prime Steaks & Seafood - Radisson Blu Hotel Simfonia Hotel Restaurant
Champions - Jw Marriott Bucharest Grand Hotel Ici Et La, Hotel Cismigiu Privo - Hotel Privo Targu Mures Zen Fusion
Concerto - Grand Hotel Continental JW Steakhouse - JW Marriott Bucharest Grand Hotel Restaurant 4 Anotimpuri - Hotel Teleferic  
Coroana Gourmet - Hotel Teleferic Poiana Brasov La Vitrine - Hotel Caro Restaurant Lux Garden Azuga  


7. Cea mai buna companie de catering

Categorie: Companii de catering pentru evenimente.

Ana Catering Elegant Catering Privileg Catering Zebra Catering
Ansamble Catering Flavours Food Design Pullman  
Athenee Palace Hilton Fratelli Catering Radisson Blu Hotel  
Bucate Pe Roate Gala Catering Salt And Pepper  
Casa Brancoveanu JW Marriott Grand Hotel Sheraton  
Crowne Plaza Loft Catering Qzine Catering  


8. Cea mai buna companie de delivery

Categorie: Companii care livreaza mancare la birou/acasa sau la pachet.

Cuptorul Cu Lemne Fooda Pizza Hut Delivery (Phd) Wu Xing
Dominium Pizza Jerry's Pizza Presto Pizza Yellow Menu
Domino's Pizza Mezze Speed Pizza  
Fabio's Pizza Oala Cu Bunatati Trenta Pizza  


9. Cel mai bun pub/bar

Categorie: Bar, pub, english/irish pub, cocktail bar, terasa etc.

Animaletto pizza bar E3 By Entourage La 100 de Beri St Patrick Irish Bar
Biutiful By The Lake Embassy Lusto Pub Synergia Bar
Bordello's Energiea Noa Restoclub Tasting Room
Curtea Berarilor Kripton Club Pub&Grill Nomad Skybar The Harp Irish Pub
Coppers Pub Irish Pub Old City Vintage Pub
Corks Journey Pub Salon Golescu Union Jack Pub
Corner Bar - Iasi L'Arpege Bar Shoteria  


10. Cel mai bun club

Categorie: Cluburi dance, cluburi cu muzica live.

Boa Beat Of Angels Fratelli Social Club Loft Mamaia The Drunken Lords
Chaboo Funky Lounge Herastrau Mojo Club Tribute
Control Gaia Boutique Club Nuba  
Fire Club Interbelic Silver Church  


11. Cea mai buna cafenea/ceainarie

Categorie: Cafenele, ceainarii.

5 To Go Coftale M60 Starbucks
Arcade Café Ganesha Caffe & Garden Meron Victoriei Tucano Café
Athenee Cafe Hilton Gloria Jeans's Coffee Moro Coffee & Smoothie Bar The Livingroom Cafe
Cafe Papillon Guido Café McCafe Zvon Café
Camera Din Fata Infinitea - Salon De Carte Si Ceai Origo  
Carturesti Joie De Vivre Ramayana Cafe  
City Café Manufaktura By Doncafe Ted's Coffee Co  


12. Cea mai buna patiserie/cofetarie/brutarie

Categorie: Cofetarii, patiserii, brutarii.

Agapitos Boutique Du Pain La Delicii Rawcoco
Alice Cofetaria Pasticceria Giuseppina Mara Mura Tip Top
L'Amande - Desserts Sans Gluten Companion Madame Lucie The Harp Bakery
A.R.C. Bakery French Revolution Pain Plasir Zexe Braserie
Ana Baking Grace Couture Cakes Paul Zobuian
Ana Pan Hiper Ambrozia Rue Du Pain  


13. Cel mai bun Quick Service Restaurant

Categorie: Fast food, take away, raioane gastro din hipermarketuri si supermarketuri, rotiserii.

Calif Ikea Restaurant Scandia Mc'Donalds
Chopstix KFC Spartan Nordsee
Divan Express Pizza Brothers Springtime Oro Toro
Dristor Kebab Pizza Hut Stradale Wu Xing
Golden Kebap Salad Box Subway  


14. Cel mai bun restaurant nou deschis

Categorie: Toate tipurile de afaceri (restaurante, baruri, cafenele etc) cu maximum 1 an de activitate.


Cava wine and food EMTE Burger Lusto Pub Paine si Vin
Caju Enotek Matrioska Bistro Pasta Restaurant
Casa cu Ceai Regina Maria Fish House Meatic Resto Aperto
Condimental de Calif Kane Mozzafiato Ristorante & Bar Sara Restaurant
Cooperativa Fru Fru La Han la Traian Nor Sky Sardin
Dancing Lobster La Vinuri Nuba Café The Grill
Dialogue Social Bar Linea closer to the moon Octopus Eat Greek  Vino


15. Cel mai bun Chef

Categorie: Cel mai bun Chef

Adi Hadean - Meatic Constantin Ghimpu - Aqua Garden Militari Residence Liviu Lambrino Paul Openkamp - The Artist
Adrian Florescu - Privo Cornelia Ghisoi - Hotel Aro Palace Brasov Liviu Preda - Hotel Belvedere Brasov Radu Dumitrescu - Voila
Alexandru Iacob - Kane Dan Tonescu - City Grill Marian Lupu - Aqua Razvan Alexandru
Ashlie Dias - Sheraton Bucharest Florin Dumitrescu Mehrzad Moghahezi Samuel Le Torriellec - L'Atelier
Bogdan Piele - Aqua Garden Militari Residence Foa Mihai Alexandru - Biutiful By The Lake Silviu Nedelea - Fratelli
Bucsa Dumitru - Novotel Bucharest Henrik Sebok Nico Lontras Sorin Bontea
Catalin Petrescu - Nuba Ioan Florescu - Restaurant Belvedere Brasov Nicolae Lica - JW Marriott Grand Hotel Sorin Petru Cucu - Mahala
Catalin Scarlatescu Iosif Stefanescu - Osho Nicolai Tand - Le cantine du Nicolai Stefan Popescu - Pullman
Cezar Munteanu Johnny Susala Oana Irina Coanta - Bistro de L'Arte  Toma Ion
Ciprian Nicolescu Joseph Hadad Orlando Zaharia - Q's Inn Upground  


16. Cel mai bun Manager Locatie

Categorie: Cel mai bun Manager Locatie

Alina Vasilescu - Simfonia Petru Dobre - Biutiful Marian Radu - Joseph Stefan Aniculaesei - Fratelli Bucuresti
Calin Capusan - Le Bristot Francais Ella Szekely - Dianei 4 Marius Baban - Hard Rock Cafe  Zsolt Tarsay - Poesia & Livada
Cristi Vladescu - Uanderful Gabriel Pellegrini - Nuba Oana Cozma - Drunken Lords  
Cristina Albu - Yoshi Iulia Barbus - Cooperativa FruFru Radu Dumitrescu - Voila  
Dan Paduraru - Coopers Club Lucian Badila - Dialogue Razvan Grecu - Restaurant Hotel Unirea Iasi  


17. Cel mai bun Pastry-Chef

Categorie: Cel mai bun Pastry-Chef

Adriana Rotar - Cofetaria Friandise, Cluj Napoca Dragos Radu - Frank Dessert Bar Mirela Cata - ICEPHotelSchool Thomas Huit - Loft
Alexandru Barbus - L’Atelier Flavian Dobre - Cofetaria Kanel, Academia FlavianDobre Olguta Oana Iliescu - Horeca School Vera Maxim - Cofetaria Poem, Braila
Ana Consulea - ZexeBraserie Gabriela Pascaru Paula Lepadatu - Dulce by Paula, Galati  Vlad Muresan - Un Dulce, Cluj Napoca
Carmela Dragomir - Cofetaria Delice, Campina Irina Stancescu - Pain Plaisir Rares Cristian Dinu - Nuba  
Carmen Iliescu - Miss Baker, Constanta Mihaela Dima - Athenee Palace Hilton Simona Pope - Cofetaria Alice  
Ciprian Zobuian - Zobuian Mircea Banu - Zexe, consultant Tea Stanciulescu - Cofetaria Flavours, Slobozia  


18. Cel mai bun Somelier

Categorie: Cel mai bun Somelier

Adrian Jipa - Manager Restaurant & Sommelier Ionut Vranescu - Pergola Iasi Marius Danciu - Privo Stefan Timofti
Alexandru Dan - Vicepresedinte ASR Iulia Scavo - Consultant International Sommelier Olteanu Ovidiu Virgil Manescu
Bogdan Marian Florian - Vino Laurentiu Achim Puiu Bucur - Wine O'Clock Iasi Marina Samoila
Cosmin Tudoran Liviu Hutanu - Fenice Sergiu Nedelea Yvonne Mardare - Iasi Vinclass
Daniela Buzincu, Iasi Liviu Spiridon - Corrido Iasi Simona Mardale  
Florin Voica - Presedinte ASR Marian Timofti Stefan Teris  


19. Cel mai bun Bartender

Categorie: Cel mai bun Bartender

Alexandru Corodi - Hard Rock Café Costin Gache Marian Porumb Silviu Popa - Charlie Pub Cluj Napoca
Alexandru Mistreanu Dragos Strambeanu - Fratelli  Marjan Kukuneshosky - Amphora Sima Vasile - Nomad Skybar
Andrei Stroe - Uanderful Ion George Razvan - Fratelli Mamaia Mihnea State - Nuba Tudor Alexandru
Bebi Oprea - Bordello Ionut Frangulea Nur Abed Kader - Loft Ursuleac Alin - Loft
Bogdan Nicolae - Barmania Iulian Iojea (aka Primarul) - Biutiful By The Sea & Fratelli Mamaia Paul Sfirlea - Cluj Valentin Luca
Catalin Barsan Laurentiu Dedu Razvan Mustata - Drunken Lords Vasi Sicu - Shoteria
Catalin Fratila - Fratelli Slevoaca Robert- Biutiful by the Lake Vlad Stefanescu


20. Cel mai bun Barista

Categorie: Cel mai bun Barista

Antonio Iftimescu - Coftale Cezara Cartes Liliana Romenciu - Origo Coffee Shop Sebastian Ioan Farcas
Adrian Avasilcai - Origo Dan Ursan -  Steam Coffee Shop Marius Nica Vlad Buda - Steam Coffee Shop
Alexandru Niculae - BOB Coffee Lab Ecaterina Szasz Mihai Panfil - Origo Vlad Stefanescu
Andreea Varga - Steem Cofeeshop Laurentiu Stefan Paul Ungureanu - BOB Coffee Vlad Udrea - Victor Fresh To Go
Andrei Szabo -  Bloom Specialty Coffee Lavinia Toma - Origo Coffee Shop Razvan Ioan - Pressco Zafrim


19. Cel mai bun Waiter

Categorie: Cel mai bun Waiter

Bogdan Velicu (Spike) - Nuba Ginel Balasoiu - Pescarus Marius Negoita - Fratelli Bucuresti Silvian Vechiu (aka Stix) - Fratelli Bucuresti 
Catalin Grancea - Le Bistrot Francais Laurentiu Nica Patrascu Titi Serban Adrian - Biutiful By The Lake
Calin Alexandru - Biutiful By The Sea & Fratellini Bistro Lusyana Stefan Razvan Bobaru - Drunken Lords
Cristina Burada (Kish) - Hard Rock Cafe Marian Serbu - Biutiful by the lake Radu Catalin - Fratelli Bucuresti  




Horeca Awards va avea loc pe data de 22 noiembrie 2017 la Fratelli Studios. Participarea la Horeca Awards se face prin rezervarea unui bilet (in limita locurilor disponibile).

logo